Ceramika Tyrcz Ceramika Tyrcz Bractwo Ceramiczne

O firmie
Ceramika Tyrcz Ceramika Tyrcz Ceramika TYRCZ powstała w 1999r. Założycielami są Bogusław i Alina Tyrcz.

Nasza firma jest w pełni rodzinnym przedsięwzięciem. Wszystko zaczęło się od bardzo małego zakładu zajmującego małe pomieszczenie, w którym znajdowało się kilka form i mały piec. Wraz z upływem lat i zwiększającym się zainteresowaniem wyrobami ceramicznymi firma rozwinęła się do nieco większej skali. W roku 2001 otworzyliśmy pierwszy sklep fabryczny w Bolesławcu roku 2004 przenieśliśmy sklep do naszej nowej lokalizacji. Obecne jest to Centrum Ceramiki gdzie wielu innych producentów bolesławieckiej ceramiki ma także swoje punty sprzedaży.

W roku 2016 cała linia produkcyjna została zmodernizowana i powiększona i od tego roku znajduje się w nowej lokalizacji przy ulicy Kościuszki 24 B w Bolesławcu.

Od początku nasza rodzina była bardzo zafascynowana produkcją oryginalnej ceramiki bolesławieckiej, więc nasza praca stała się naszą pasją.

Popularyzacja miasta Bolesławiec i całego regionu dolnośląskiego jest bardzo ważną częścią naszej firmy. Ceramika Tyrcz corocznie prezentuje swoje wyroby na Festiwalu Święta Ceramiki, który odbywa się zawsze w drugiej połowie sierpnia. Impreza urosła do miana największego tego typu Festiwalu w Europie i każdego roku przyciąga setki tysięcy odwiedzających.

Ceramika produkowana jest w Bolesławcu i jego okolicach od IV wieku, a my z dumą i zaszczytem kontynuujemy piękną tradycję naszego miasta.Ceramika Tyrcz Ceramika Tyrcz
Ceramika Tyrcz Ceramika Tyrcz

święto ceramiki
formularz zamówień
kontakt
facebook
kamerki na żywo

Google Maps JavaScript API v3 - mapa